Aromatyczna sauna – zapachy w saunie

serce saunyXXI wiek nas nie rozpieszcza. Postęp technologiczny i rozwój cywilizacyjny sprawiły, że żyjemy w biegu i nieustannym stresie. Czy nie każdy z nas marzy czasem o tym, by przystanąć i spojrzeć na świat z dystansem, by zamiast smogu nasycić nozdrza feerią zmysłowych zapachów? Rozwiązanie leży w zasięgu Twojej ręki.

Aromaterapia.

Pierwsze wzmianki o jej magicznym działaniu pochodzą z czasów sumeryjskich z ok. 3000 p.n.e.. Stosowane niegdyś mieszanki roślinne dały początek temu, co dziś składa się na swoistą mieszankę medycyny naturalnej oraz zielarstwa. Obecnie aromaterapia cieszy się ogromną popularnością, zwłaszcza w krajach Europy Zachodniej, USA oraz Japonii. Za tą enigmatyczną nazwą kryją się zabiegi polegające na wprowadzeniu do organizmu człowieka biologicznie czynnych substancji zapachowych pochodzących z roślinnych olejków eterycznych. Istnieją dwa sposoby na ich zaaplikowanie: poprzez inhalację do układu oddechowego, oraz przez skórę i stosowanie masażu, okładów lub kąpieli. Zaobserwowano, iż olejki eteryczne, za sprawą swoich antyseptycznych właściwości, stanowią doskonałe uzupełnienie terapii antybiotykowej. Pomagają również poprawić ogólną kondycję naszego organizmu i pobudzić naturalne siły odpornościowe.

Z racji małej wydajności i wysokich kosztów pozyskania olejków eterycznych w praktyce często stosuje się tańsze, lecz niepozbawione właściwości zamienniki. Firma WANDEX oferuje szeroki wybór olejków aromatycznych, które dodane do kąpieli parowej pozwolą Państwu zaznać upragnionego wypoczynku i odprężenia w zaciszu własnego domu.

Szczegółowy spis oferowanych przez naszą firmę olejków aromatycznych, wraz z charakterystyką ich działania, znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym: www.saunyactiv.eu