STREFA SAUN

Strefa saun, czyli tzw. „strefa mokra SPA” to serce każdej – od najmniejszej do największej – powierzchni odnowy biologicznej. Prawdziwa, zrealizowana zgodnie ze sztuką kabina sauny – czy to tradycyjna wysokotemperaturowa sauna fińska (sucha), kabina infrared (sauna na podczerwień) czy też tzw. sauna mokra czyli łaźnia parowa (rzymska, turecka) przyciągną do każdego obiektu rzeszę nowych klientów oraz sprawią, że będą oni do nas chętnie powracać.

Od ponad 20 lat realizujemy na wymiar kabiny saun dla użytku domowego oraz komercyjnego:

  • sauny fińskie – wysokotemperaturowe, tradycyjne sauny z piecem elektrycznym lub opalane drewnem. Realizujemy sauny zarówno typowe, standardowe, jak również te o nietypowych wymiarach i kształtach, np. pod skosami, w piwnicach, we wnękach oraz wolnostojące kabiny w domowych pokojach kąpielowych a także publicznych strefach wellness. Priorytetem w fazie projektowania i produkcji jest dla nas zagwarantowanie poczucia bezpieczeństwa oraz komfortu naszych klientów, dlatego też wiele wagi poświęcamy rozwiązaniom technologicznym: dobór najlepszego systemu wentylacji oraz izolacji kabiny, dopasowanie energooszczędnego pieca i inteligentnego systemu sterowania, jak również wszystkich innych komponentów mających wpływ na walory użytkowe sauny.

sauny

  • łaźnie parowe – rzymskie, tureckie, błotne, hammamy… Projektujemy i realizujemy łaźnie parowe w najróżniejszych aranżacjach i klimatach, od tradycyjnych łaźni w stylu orientalnym wykończonych mozaiką po nowoczesne, minimalistyczne  projekty kabin wykonane z „surowych” materiałów: szkła, stali nierdzewnej, korianu. Nasze projekty zachwycają klientów odpowiednim doborem materiałów wykończeniowych, dbałością o szczegóły, grą świateł, muzyki i zapachów. Mając na uwadze późniejsze koszty eksploatacji oraz serwisów, do projektowanych i realizowanych przez nas kabin łaźni parowych dobieramy urządzenia technologiczne najwyższej jakości, tylko i wyłącznie wiodących producentów europejskich.

łaźnie parowe na wymiar producent

  • prysznice parowe - kabiny prysznicowe z funkcją łaźni parowej to absolutny must have w luksusowych apartamentach oraz suitach hotelowych oraz, coraz częściej również łazienkach w mieszkaniach oraz domach naszych klientów. Kabiny natryskowe z funkcją sauny parowej realizujemy nawet na bardzo niewielkich powierzchniach – już od 1m² ! Specjalnie zaprojektowany, ergonomiczny natrysk z wygodną ławką, wykonany w specjalnej technologii, z materiałów szczególnie odpornych na wilgoć i wysoką temperaturą to gwarancja zadowolenia i korzyści na długie lata. W kwestii wykończenia i aranżacji natrysku pozostajemy do Państwa dyspozycji, oferując bogate doświadczenie z już zrealizowanych projektów oraz dzieląc się coraz to nowymi inspiracjami naszych projektantów.

prysznic z sauną, kabina parowa, parownik w natrysku

  • sauny infrared- tzw. sauny na podczerwień. To idealne rozwiązanie dla osób mających przeciwwskazania do korzystania z tradycyjnej sauny wysokotemperaturowej. Doskonale sprawdzają się również na powierzchniach komercyjnych, przy siłowniach, klubach fitness, basenach, oraz wszędzie tam, gdzie z sauny będą chciały skorzystać osoby po intensywnym wysiłku fizycznym. Ze względu na specyfikę fali podczerwieni, kabiny projektujemy jedno- maksymalnie dwuosobowe, aby jak najefektywniej wykorzystać prozdrowotne działanie tego spektrum. Podobnie jak w saunach fińskich, tu również proponujemy dodatkowe elementy dopieszczające zmysły: wielobarwną światłoterapię, odsłuch muzyki relaksacyjnej z głośników wbudowanych w konstrukcji kabiny oraz specjalne pojemniczki na oleje eteryczne umieszczone w obudowie promienników podczerwieni.

sauny infrared

  • biosauna – sauna fińska z klimatami - to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną połączyć w jednej kabinie możliwość kąpieli w saunie wysokotemperaturowej oraz kąpiel w łagodniejszym klimacie – sauny tropikalnej, sauny parowej czy też kąpieli w ciepłym suchym powietrzu. Specjalny system wielofunkcyjnego pieca oraz inteligentny system sterowania klimatami pozwalają na stworzenie nawet kilkunastu różnych klimatów z zachowaniem całkowitego bezpieczeństwa osób korzystających z kąpieli. Dodatkowo, przy projekcie możemy uwzględnić również aranżację specjalnej ławy solnej z ładunkiem od kilkudziesięciu do kilkuset kilogramów kruchów solnych, które jonizują ujemnie powietrze tworząc niesamowity klimat sauny solnej.

biosauna, sauna z klimatami, sanarium

  • sauna solna – to połączenie w jednej kabinie funkcji sauny fińskiej oraz groty solnej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnego klienta oraz rosnącej popularności jaskiń solnych w obiektach odnowy biologicznej, stworzyliśmy sauny, w których możemy uzyskać klimat zbliżony do panującego w grocie solnej. Zastosowanie odpowiedniej ilości soli himalajskiej i kłodawskiej wzbogaca powietrze wewnątrz sauny suchej jonizując je i uwalniając minerały niezbędne do właściwego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Kryształy czystej soli z naturalnych złóż, które powstały miliony lat temu całkowicie pozbawione są szkodliwych związków. Nagromadzone w nich substancje mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie oraz wspomagają inhalację dróg oddechowych.

sauna solna, sól w saunie

  • łaźnia błotna - rasul – to projekt łaźni parowej, w której instalujemy specjalnie zaprogramowany generator pary. Seans w łaźni połączony jest z zabiegiem pielęgnacyjnym na ciało z użyciem maseczek błotnych. Efektem połączenia dobroczynnego działania pary i naturalnych kosmetyków jest dogłębne oczyszczenie skóry, rozluźnienie mięśni oraz całkowity relaks całego organizmu. Łaźnia rasul jest również dokonałym miejscem dla romantycznych zabiegów dla dwojga w ośrodkach SPA, gabinetach kosmetycznych oraz salonach masażu.

łaźnia błotna, wytwornica pary, generator

  • hammam - to łaźnia turecka z centralnie usytuowanym, dużym podgrzewanym stołem służącym do „mokrych” zabiegów pielęgnacyjnych i masażu ciała. Para wodna generowana w hammamie doskonale zmiękcza wierzchnie warstwy naskórka, dzięki czemu możliwy jest dokładny peeling całego ciała i co za tym idzie, dogłębne oczyszczenie skóry. Otwarte pod wpływem wysokiej temperatury pory skórne doskonale chłoną substancje odżywcze zawarte w olejach, które są używane w kolejnym rytuale hammamu – masażu. Dzięki zabiegom wykonywanym w łaźni tureckiej skóra jest gładka i miękka w dotyku.

hammam, hamam, łaźnia turecka

  • sauny ogrodowe – czyli sauny zewnętrzne, wolnostojące, są kabinami instalowanymi najczęściej w ogrodach, na tarasach lub w specjalnie konstruowanych w tym celu domkach osłonowych. Sauny ogrodowe przydomowe to świetna alternatywa dla osób, które nie dysponują odpowiednim pomieszczeniem dla sauny w domu, a nie wyobrażają sobie życia bez regularnych kąpieli w saunie. Sauny zewnętrzne to również ciekawa propozycja dla właścicieli hoteli, pensjonatów lub gospodarstw agroturystycznych, którzy pragną przyciągnąć klientów spragnionych mocnych wrażeń. To doskonałe rozwiązanie i świetna inwestycja zwłaszcza w przypadku obiektu zlokalizowanego w pobliżu rzeki lub jeziora – zimna kąpiel w naturalnym zbiorniku wodnym po wyjściu z sauny to atrakcja turystyczna która z pewnością wyróżni ośrodek na mapie innych obiektów noclegowych i wypoczynkowych.

sauna ogrodowa