Sauny na podczerwień

sauna infrared kabina irProjektując kabinę infra sauny w pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę liczbę osób, które będą z niej korzystać. Kolejnym ważnym czynnikiem jest wizja Inwestora i jego zapotrzebowanie co do wyposażenia urządzenia. Mimo że sauny IR są niewielkimi kabinami przeznaczonymi maksymalnie dla jednej lub dwóch osób – a więc zajmują powierzchnię niewiele większą niż 1 metr kwadratowy, ich bryła wewnętrzna może przybierać różne formy od zupełnie prostych, klasycznych, do łukowych opartych na planie części koła lub elipsy. Kształt kabiny na podczerwień dopracowujemy wykorzystując każdy dostępny centymetr powierzchni tak, aby nie tylko cieszyła oko użytkowników pod względem estetycznym, ale przede wszystkim doskonale spełniała swoje funkcje prozdrowotne.

Ciepło panujące w kabinie podczerwieni to ciepło, które przynosi wytchnienie i ulgę po całodziennych zmaganiach i wysiłku fizycznym. W saunie ir możemy w pełni się zrelaksować i odpocząć, rozluźnić napięte mięśnie i pozbyć nadmiaru stresu. Ponadto promienie podczerwone działają pozytywnie na nasze zdrowie i stan organizmu oraz jego narządy i układy wewnętrzne. Wnikające głęboko ciepło fal podczerwieni przyspiesza oczyszczanie ciała ze szkodliwych toksyn oraz nadwyżki tłuszczu, który przyczynia się do powstawania cellulitu.

sauna irDo budowy saun infrared stosujemy tylko i wyłącznie oryginalne promienniki podczerwieni niemieckiego producenta EOS dr Kern. W zależności od oczekiwań naszych klientów proponujemy dwa rozwiązania: nie wymagające nagrzewania sauny lampy kwarcowe Vitae oraz promienniki ceramiczne krzemowo-cyrkonowe EOS o szerokim spektrum fal. Moc oraz rozmieszczenie promienników w saunie każdorazowo dostosowana jest do kubatury sauny oraz liczby osób z niej korzystającej.

Sauna infrared zbudowana przez PPH WANDEX to maksimum korzyści na niewielkiej powierzchni.