Rasul

laznia blotna rasulRasul – orientalna łaźnia błotna – jest rodzajem łaźni parowej, w której oprócz kąpieli w parze wodnej odbywa się pielęgnacja ciała specjalistycznymi kosmetykami: maskami błotnymi i glinkami.

Wystrój łaźni błotnej najczęściej projektowany i wykonywany jest w stylu orientalnym, ze ścianami i siedziskami wykończonymi kolorową, szklaną mozaiką oraz sufitem w kształcie kopuły z ozdobnym gwieździstym niebem. Dzięki zastosowaniu specjalnie zaprogramowanego generatora pary, w łaźni przez cały seans utrzymuje się odpowiednią do przeprowadzanych zabiegów wilgotność i temperaturę. Podłączona do inteligentnego systemu sterowania wytwornica pary uruchamia się automatycznie w zaprogramowanych odstępach czasu – dzięki temu błoto nie zasycha na skórze, możliwy jest masaż całego ciała, a drogocenne substancje z maseczek błotnych wnikają głęboko w skórę.

W realizowanych przez nas projektach szczególną uwagę zwracamy na wygodę i komfort przyszłych użytkowników saun. Dlatego też, realizowane przez nas łaźnie błotne wyposażamy w ergonomicznie profilowane, wygodne, podgrzewane siedziska wykończone mozaiką oraz kominki parowe gwarantujące bezpieczeństwo osobom korzystającym z zabiegów w łaźni. We wszystkich łaźniach standardowo stosujemy węże Kneipp’a do polewania wodą i mycia siedzisk, które ułatwiają utrzymanie łaźni w czystości oraz gwarantują higienę i komfort osobom z nich korzystającym, co jest szczególnie istotne na powierzchniach dostępnych publicznie. laznia blotnaInne charakterystyczne elementy dla łaźni rasul to: stylowe kolumny, specjalne misy na błoto i algi oraz ozdobne pojemniczki na olejki do aromaterapii, wylewki, deszczownice. Wszystkie te elementy sprawiają, że rytuał w łaźni błotnej jest wyjątkowym i niepowtarzalnym przeżyciem.

Po rozgrzaniu ciała, na skórę nakłada się specjalnie przygotowane maski błotne: aktywne błoto z morza martwego, marokańskie glinki, czerwone, brązowe i brunatne algi, borowinę. W zależności od części ciała stosuje się różne produkty: błoto gruboziarniste o działaniu silnie peelingującym na plecy, nogi i pośladki oraz drobnoziarniste, enzymatyczne na bardziej wrażliwe części ciała: twarz,szyję i dekolt. Po zaschnięciu, czyli po ok. 10-20 minutach, maska twardnieje i zaczyna się kruszyć. Skóra zaczyna się ściągać, maska działa peelingująco, złuszczając obumarłe warstwy naskórka. Wtedy stopniowo zwiększana jest wilgotność powietrza – zmiękczona parą maska rozpuszcza się. łaznia parowa rasulAby jeszcze bardziej wzmocnić efekt oczyszczający i rewitalizujący, można wtedy delikatnie masować całe ciało.  Na końcu ciepły deszcz z deszczownicy zamontowanej w sufice łaźni usuwa resztki maski i dokładnie oczyszcza skórę.

Seans w łaźni błotnej ma efekt relaksujący, oczyszczający skórę, rozluźniający mięśnie. Para wodna nasycona naturalnymi olejkami eterycznymi doskonale przygotowuje skórę do dalszych zabiegów, np. masażu relaksacyjnego. Po takim wstępie, skóra doskonale wchłania substancje odżywcze, nawilżające i regenerujące.