SAUNY FIŃSKIE

Nasze sauny wykonujemy tylko z najwyższej klasy (A, A+) gatunków drewna saunowego, takich jak: jasny świerk skandynawski, elegancki hemlok (jodła kanadyjska), ciemny, pachnący cedr. Wszystkie elementy mające kontakt z ciałem wykonywane są na wymiar z nienagrzewającego się, bezsęcznego, miękkiego i dzięki temu całkowicie bezpiecznego dla skóry drewna abachi. Dodatkowo proponujemy systemy przeszkleń z bezpiecznego, hartowanego szkła o odpowiedniej grubości (przeszklenia całej elewacji lub częściowe – okna o różnej wielkości i kształtach, np. prostokąt, elipsa, bulaj), różne rodzaje oświetlenia kabiny, koloroterapia, muzyka, pompy aromatówi oraz elementy solne.

piec do sauny

Przywiązujemy dużą uwagę do fachowej produkcji sauny i precyzyjnego wykonania każdego jej elementu. Dopieszczamy najdrobniejsze detale tak, aby produkowane przez nas sauny spełniały oczekiwania naszych klientów i stały się urzeczywistnieniem ich wizji i marzeń. Budowa sauny nawet najmniejszej odbywa się od podstaw w oparciu o konsultację z Inwestorem i szczegółowe omówienie jego potrzeb. Elementy wyposażenia sauny są każdorazowo indywidualnie dobierane zarówno przy realizacjach kabin domowych jak i komercyjnych.

Ławy saunowe wykonujemy w kształcie prostym lub z profilowanym wykończeniem krawędzi ergonomicznie dopasowanym do ciała ludzkiego. Proponujemy różnego rodzaju zagłówki i oparcia do sauny w tradycyjnej formie oraz designerskie, odpowiadające najnowszym stylistycznym trendom, np. z giętego drewna abachi. Specjalizujemy się w produkcji siedzisk do saun stanowiących jedną bryłę w obłym, płynnym połączeniu z oparciami i zabudowami pomiędzy ławami.

Wewnętrzne poszycie ścian sauny realizujemy w tradycyjnej technologii z różnorodnych gatunków drewna o profilu saunowym z głębokim pióro-wpustem. Na życzenie klienta projektujemy i realizujemy również sauny z paneli drewnianych o dowolnej szerokości, w układzie pionowym lub poziomym. Proponujemy oryginalne rozwiązania sufitu w saunie: od sufitów prostych, poprzez kształty łukowe, strukturalne wykończenie w drewnianej mozaice do sufitów o przestrzennej konstrukcji z wbudowanym liniowym oświetleniem LED o ciepłej barwie lub w zmiennych kolorach RGB.

Po inwentaryzacji pomieszczenia przeznaczonego na saunę i szczegółowym omówieniu z Inwestorem jego potrzeb i wizji oraz uzyskaniu pełnego obrazu wymarzonej kabiny saunowej, przechodzimy do uzupełnienia jej o elementy, które będą wpływać na zmysły wzroku, węchu i słuchu, takie jak: światłoterapia, muzykoterapia, aromaterapia oraz haloterapia w saunie.

sauna design sauna dizajn