BIOSAUNA – sauna fińska z klimatami

Kabiny saun bio zwanych inaczej „sauną combi” lub po prostu „sauną mokrą”, wyposażamy w najbardziej zaawansowane technologicznie piece elektryczne posiadające zintegrowany zbiornik parownika ze wskaźnikiem poziomu wody. Dwufunkcyjne piece combi do saun domowych oraz profesjonalnych dobierane są w zależności od typu sauny, kubatury oraz trybu, w jakim będzie użytkowana. System sauny mokrej współdziała z elektronicznym sterownikiem, który umożliwia kontrolowanie klimatu w saunie: temperatury, oraz, w zależności od zadanej temperatury, również wilgotności powietrza. Aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort użytkownikom sauny, zastosowany w systemie sterowania, specjalny program bezpieczeństwa nie pozwala na stworzenie klimatu o nieodpowiednich dla zdrowia i samopoczucia parametrach. Wraz ze wzrostem temperatury maleje wilgotność i odwrotnie tak, aby nie doprowadzić do sytuacji stwarzającej zagrożenie dla naszego organizmu.sauna bio mokra sauna

W ten sposób możemy uzyskać różnorodne klimaty od delikatnej łaźni parowej, poprzez szereg pośrednich, aż do typowej suchej sauny wysokotemperaturowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu powierzchnia odnowy biologicznej ośrodka hotelowego, wczasowego, sportowego czy innego zostaje wzbogacona o sauny różniące się panującym wewnątrz klimatem i nastrojem. W urozmaiconym świecie saun każdy użytkownik znajdzie kabinę z atmosferą odpowiadającą jego potrzebom i przystosowaną do stanu zdrowia. Dzięki temu obiekt SPA staje się bardziej atrakcyjny i będzie przyciągał wielu zainteresowanych.

Wszystkie klimaty i możliwości jakie daje zastosowanie systemu wielofunkcyjnego, w przypadku sauny domowej możemy osiągnąć w jednej kabinie. Wystarczy ustawić pożądane wartości powietrza na zewnętrznym, intuicyjnym sterowniku wyposażonym w wyświetlacz LCD. W zależności od upodobań oraz tego, na co mamy aktualnie ochotę, możemy skorzystać w domowej saunie z kąpieli ziołowej o wilgotności powietrza 60-65 % i temperaturze 40-45 °C. Klimatem łagodnej łaźni parowej możemy się cieszyć w zbliżonej temperaturze pomiędzy 40-52 °C oraz 48-62 % wilgotności względnej powietrza. Możemy również wybrać między pobytem w klimacie delikatnej sauny z ciepłym powietrzem o temp. ok 40-55 °C i wilgotności 10-20 %  lub też tradycyjnej sauny fińskiej, w której temperatura dochodzi do 95 °C a wilgotność jest utrzymywana na poziomie do 6 %.

Zobacz też:

Sauny fińskie         Sauny ogrodowe          Sauny solne          Sauny – Galeria realizacji