Łaźnie parowe

laznia parowa sauna mokraŁaźnia parowa, podobnie jak sauna fińska, jest konstrukcją wolnostojącą. Nowoczesne łaźnie parowe wykonuje się na bazie indywidualnych projektów ze specjalistycznych materiałów odpornych na panujące wewnątrz kabiny duże zmiany temperatur i bardzo wysoką wilgotność. Dzięki specjalnej technologii produkcji, kabiny łaźni parowych idealnie dopasowujemy kształtem i wielkością do pomieszczeń, w których mają funkcjonować. Indywidualne podejście do wszystkich realizowanych saun i łaźni sprawia, że każdorazowo wraz z naszym klientem tworzymy niepowtarzalne projekty i unikatowe rozwiązania.

Kabina łaźni może przybrać w całości oszczędną, prostą formę, lub też w części połączoną z obłymi kształtami, łukowymi ścianami, sufitem o bryle tunelu bądź kopuły. Dzięki autorskiej technologii wytwarzania elementów do budowy łaźni, w konstrukcję łaźni możemy wprojektować różnorodne, podświetlane wnęki ścienne (proste lub w kształcie cylindra). Powstałe w ten sposób „ambonki” mogą być wykorzystane jako wygodne półeczki lub np. do wyeksponowania małych rzeźb, figurek bogiń greckich i rzymskich oraz innych elementów ozdobnych.

Na oryginalność każdej łaźni parowej ogromny wpływ ma jej wystrój wewnętrzny, który każdorazowo opracowujemy po omówieniu z klientem jego pomysłów i oczekiwań co do rodzaju materiałów, kolorystyki, doboru i spójnej kompozycji form wystroju. Aranżacje łaźni parowych w różnym wykończeniu, np. ceramicznym lub kamiennym powstają zgodnie z szczegółowo dopracowanym i ostatecznie zaakceptowanym przez inwestora projektem. Każdy projekt aranżacji stanowi połączenie wyobrażenia i upodobań naszego klienta, wizji projektantów wnętrz i konfrontacji z dostępnymi na rynku materiałami i możliwościami technologicznymi. Ważną rolę w kształtowaniu charakteru i nastroju wnętrza odgrywa również oświetlenie punktowe lub liniowe wbudowane w konstrukcję ścian, siedzisk i sufitu oraz dowolnie kreowane za pomocą barw, jasności, wielkości i liczby punktów świetlnych. W zależności od jakości wody pomagamy również dobrać odpowiedni system uzdatniania.

sauna z prysznicem