Jak dobrać piec do sauny

piec do saunyChyba każdy z nas planując realizację domowej sauny stanął przed trudnym pytaniem – czym kierować się przy wyborze pieca? Producenci tych urządzeń prześcigają się w oferowaniu coraz to nowszych modeli, różniących się między sobą nie tylko mocą lecz również wyglądem. Zanim jednak wydamy niebotyczną kwotę na zakup pieca do sauny warto zadać sobie podstawowe pytanie: czego od niego oczekujemy? Czy głównym czynnikiem decydującym o wyborze będzie jego funkcjonalność, cena czy też designerski wygląd.

Pierwszą rzeczą na jakiej powinniśmy się skupić dobierając piec do sauny jest określenie jej kubatury. Pozwoli nam to na ustalenie, jakiej mocy powinien być piec aby spełnić warunki grzewcze projektowanego typu sauny. Przyjmuje się zasadę, iż na każdy 1m3 pomieszczenia powinien przypadać 1kW mocy pieca, przy czym wartość tę należy odpowiednio zwiększyć w przypadku powierzchni słabo- lub nieizolowanych: np. przeszkleń lub kamiennej ściany. Zaleca się dobór pieców z lekkim zapasem mocy w celu zapobiegnięcia zbyt wolnemu nagrzewaniu się sauny.

W zależności od tego, jaki klimat chcemy uzyskać w naszej saunie, możemy zdecydować się na jeden z następujących pieców: jednofunkcyjny (przeznaczony do sauny suchej) lub dwufunkcyjny (wzbogacony o funkcję sauny mokrej oraz klimatów pośrednich). Dodanie do pieca olejków zapachowych lub ziół pobudzi nasze zmysły i wzbogaci korzystanie z sauny o niezapomniane wrażenia zapachowe.piec w saunie

Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie ostatecznie się zdecydujemy, należy pamiętać iż priorytetem zawsze powinno być bezpieczeństwo. Dlatego też przy zakupie pieca do sauny warto sprawdzić, czy posiada on niezbędne atesty i certyfikaty.

Ponieważ firma P.H.H. Wandex szczególną wagę przywiązuje nie tylko do kwestii komfortu i estetyki lecz również bezpieczeństwa, kupując piece z naszej oferty zyskujesz gwarancję bezpiecznego użytkowania i bezawaryjnej eksploatacji na długie lata.