Budowa sauny – Sufit w saunie

Decydując się na realizację sauny, zazwyczaj większą uwagę przywiązuje się do wyglądu ścian oraz wyposażenia kabiny, niż sufitu. Dlatego też wiele osób z pewnością zaskoczy fakt, iż dostępne są różne, niestandardowe opcje wykończenia sufitu sauny.

Firma WANDEX swoim klientom oferuje szeroki wybór materiałów i akcesoriów. Poszycie sufitu wykonujemy z najwyższej klasy drewna. Nasi klienci mają do wyboru panele sufitowe wykonywane z jodły kanadyjskiej, świerku skandynawskiego lub cedru.

W zależności od wysokości pomieszczenia przeznaczonego na saunę możemy dowolnie kształtować strukturę sufitu. sufit w saunieProdukowane są zarówno sufity proste jak i dostosowane do krzywizny dachu. Jeśli pozwala nam na to dostępna przestrzeń możemy pokusić się o zastosowanie w saunie sklepienia kolebkowego lub podniesienia płaszczyzny sufitu na danym obszarze. Dzięki temu na fragmencie sauny zyskamy dodatkową wysokość, zwiększającą ergonomię sauny i ułatwiającą poruszanie się w obrębie górnych ławek. Innym ciekawym rozwiązaniem proponowanym przez firmę WANDEX jest sufit strukturalny. Wykonany jest z małych drewnianych bloczków drewnianych, ułożonych skokowo względem siebie. Przy zastosowaniu tego typu poszycia światło załamuje się na nierównej powierzchni drewna, tworząc ciekawe efekty wizualne.

Światło odgrywa ważną rolę w postrzeganiu atrakcyjności sauny i podkreślaniu jej unikalnych elementów. Stosowane przez firmę WANDEX rozwiązania z przemyślaną precyzją wydobywają z sauny jej naturalne piękno. W naszej ofercie znajduje się między innymi montowana w suficie koloroterapia, która nie tylko rozświetla wnętrze kabiny, ale również przyozdabia ją gamą barw o relaksacyjnych i leczniczych właściwościach. Ciekawym rozwiązaniem sufitowym jest również przestrzenne oświetlenie LED umiejscawiane liniowo po obrysie sauny lub kształtowane swobodnie w celu podkreślenia wybranych detali sauny. Dodatkową opcją stosowaną w tzw. „zimnych saunach” (saunach infrared oraz łaźniach parowych) jest tak zwane gwieździste niebo, czyli swobodne rozmieszczenie w strukturze sufitu licznych, mniejszych lub większych punktów świetlnych tworzących różne gwiezdne konstelacje.