Jak poprawnie korzsytać z sauny - pphWandex

Czy w szalonym pędzie codziennego życia znajdziesz choć chwilę, zatrzymasz się na moment i zrobisz coś dla siebie? Mamy nadzieję, że tak, gdyż tylko zachowanie odpowiedniego balansu pomiędzy pracą, a przyjemnościami pozwala cieszyć się dobrym samopoczuciem. Ciekawą opcją może być skorzystanie ze strefy wellness – różnego rodzaju zabiegów relaksacyjnych na ciało typu baseny, masaże, czy sauna. Wpis powstał, dzięki współpracy z mybaze.com/pl/

Sauna, coś dla ciała, coś dla duszy

Jeśli do tej pory jeszcze nigdy lub niezbyt często korzystałeś z zabiegów saunowania, najwyższa pora to zmienić. To forma relaksu znana jak świat! Warto korzystać z niej, gdyż niesie ze sobą bardzo wiele korzyści zdrowotnych, pomaga także się zrelaksować, zregenerować psychicznie i zapomnieć o problemach. Sauną określamy pomieszczenie, w którym panuje bardzo wysoka temperatura oraz odpowiednio dopasowana wilgotność powietrza, co powoduje wzmożone pocenie się ciała. Można wyróżnić kilka rodzajów saun: suchą, mokrą, łaźnię parową, infrared.

Zalety korzystanie z sauny

  • oczyszcza organizm z toksyn
  • wzmacnia odporność i pobudza do działania układ immunologiczny
  • wspomaga odchudzania – wysoka temperatura przyspiesza metabolizm
  • usprawnia pracę układu krążenia
  • poprawia wygląd i kondycję skóry, łagodzi podrażnienia
  • relaksuje i poprawia samopoczucie
  • pomaga odpocząć i odstresowuje
  • łagodzi ból

Czy każdy może korzystać z sauny?

Istnieje kilka przeciwwskazań, które uniemożliwiają bezpiecznie korzystanie z sauny. Są to między innymi: ciąża, klaustrofobia, padaczka, nowotwory, nadciśnienie, choroby zapalne, problemy z sercem. W razie wątpliwości przed skorzystaniem z zabiegu najlepiej skonsultować się ze swoim lekarzem. A co z dziećmi? Zazwyczaj można wejść do sauny razem z dzieckiem w wieku od 3 lat. Warto jednak każdorazowo obserwować swojego malucha i zwracać uwagę na wszelkie niepokojące objawy, czy gorsze samopoczucie, aby upewnić się, że nie jest dla niego za wcześnie na tego typu zabiegi.

Jak przygotować się na pójście do sauny?

Wiele osób obawia się korzystania z sauny z powodu braku odpowiedniej wiedzy i wątpliwości jak zachować się w tej sytuacji i co tak właściwie będzie ich tam czekać. Wystarczy jednak odpowiednio się przygotować, aby pobyt w saunie był wyłącznie miłym i pozytywnym przeżyciem. Krępuje Cię saunowanie nago? Żaden problem – z powodzeniem możesz owinąć się w ręcznik albo nawet założyć strój kąpielowy, jeśli chcesz znaleźć ofertę z wielu sklepów, wejdź na stronę https://mybaze.com/pl/stroje-kapielowe-damskie/. Zabierz ze sobą także klapki lub japonki. Zwiąż włosy, zmyj makijaż i umyj całe ciało pod prysznicem – zarówno przed, jak i po sesji saunowania. Jeśli chcesz dodatkowo zadbać o swoje włosy, nałóż na nie nawilżający, ochronny olejek, który chroni przed działaniem wysokiej temperatury i zapobiega nadmiernemu przesuszeniu.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Koniecznie przed wejściem do sauny zdejmuj wszelkie metalowe elementy typu zegarek, czy biżuteria – nagrzane mogłyby sprawić Ci ogromny ból, a nawet wywołać oparzenia! Lepiej nie korzystać z sauny będąc bardzo głodnym i osłabionym, a także po bardzo obfitym posiłku. Pierwsze spotkanie z sauną powinno być krótkie. Obserwuj swoje ciało i samopoczucie stopniowo wydłużaj częstotliwość oraz długość kolejnych zabiegów.

Sauny od PPH WANDEX

PPH WANDEX WELNNES SPA to polska, rodzinna firma z bogatym, wieloletnim doświadczeniem, zajmująca się produkcją saun i łaźni parowych na wymiar. Istnieje możliwość zamówienia sauny zgodnie z własnym projektem, dzięki czemu można idealnie dopasować jej wymiary do danego pomieszczenia. To świetne rozwiązanie zarówno do klientów indywidualnych, właścicieli hoteli, centrów fitness, SPA i odnowy biologicznej.

akcesoria_do_sauny

Zastosowanie się do powyższych reguł sprawi, iż nasze ciało po skorzystaniu z sauny będzie emanowało zdrowiem i blaskiem.