Balia – drewniana wanna do kąpieli

balia z drewna kambalaProdukowane przez nas balie drewniane służą do schładzania organizmu po gorącej kąpieli w saunie, kabinie infrared lub łaźni parowej. Można je napełniać zarówno zimną jak i ciepłą wodą z dodatkiem płynów kąpielowych lub olejków do aromaterapii. Balie mogą być również stosowane do zabiegów piwnych (piwoterapia), winnych (winoterpia) oraz pozostałych rodzajów kąpieli zdrowotnych.

W naszej ofercie posiadamy zarówno balie wykonane w całości z drewna (model KAMBALA), jak i balie drewniane z wkładem akrylowym, przeznaczone przede wszystkim do obiektów użyteczności publicznej (modele: MODRZEW oraz AMUR).

balia z amuru z wkładem akrylowym

balia z wkładem akrylowym

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie modele balii kąpielowych wykonane są ze specjalnie przygotowanych i impregnowanych gatunków drewna: kambali, modrzewiu syberyjskiego oraz amuru (jesion exclusive).

Beczki są klejone na wielowpust i dodatkowo ściągane dwoma (MODRZEW, AMUR) lub trzema (KAMBALA) opaskami ze stali nierdzewnej skręcanej zaciskami na metryczne śruby.

balia drewniana z kambali

Wewnątrz beczki znajduje się – w zależności od modelu – drewniana ławeczka służąca również jako stopień, lub ergonomiczny wkład akrylowy ze zintegrowanym, profilowanym siedziskiem. W komplecie do każdej balii dostarczamy drewniane, dwustopniowe schodki lub drabinkę wykonane z tego samego drewna co beczka. Dzięki specjalnej konstrukcji, schodki można przystawić w dowolnym punkcie na eliptycznym obwodzie beczki.

Kształt balii: elipsa o wymiarach 104 x 71 x 95cm.

Wszystkie modele są wyposażone w spust denny umożliwiający podłączenie „na stałe” do odpływu. Balie z wkładem akrylowym są dodatkowo wyposażone w system przelewowy.