Fontanna lodowa – biegun zimna w SPA

fontanna_lodowaSkandynawowie od lat przekonują, iż najlepsze efekty dla zdrowia i samopoczucia uzyskać można poprzez połączenie zabiegu ogrzania ciała z jego natychmiastowym i nagłym ochłodzeniem. W celu zwiększenia korzyści związanych z użytkowaniem sauny lub łaźni warto zatroszczyć się o urządzenia umożliwiające schłodzenie ciała. Firma WANDEX, oprócz umożliwiających natychmiastowe orzeźwienie wiader prysznicowych, oferuje również oryginalne aranżacje studni oraz fontann lodowych.

Terminu studnia lodowa używa się w odniesieniu do specjalnego pomieszczenia, w którym panuje stosunkowo niska temperatura, a siedziska i podłoga pokryte są miękkim granulatem lodowym. Fontanny lodowe są rozwiązaniem, które idealnie sprawdzi się na mniejszych lub większych, otwartych powierzchniach, najczęściej ulokowane są w pobliżu wyjścia z sauny czy łaźni parowej. Fontanna lodowa składa się ze zbiornika przesypowego zazwyczaj z ozdobną misą, automatycznie i na bieżąco uzupełnianą odpowiednią na daną powierzchnię ilością świeżego lodu. Urządzenie wytwarzające lód jest natomiast ukryte w niewielkim i niewidocznym dla oka klientów SPA pomieszczeniu technicznym.

Główną zaletą tego typu rozwiązań jest ich korzystny wpływ na zdrowie i kondycję człowieka. kaskada lodowa SPAKąpiel w studni lodowej, w której temperatura oscyluje wokół 0-4 stopni, zdecydowanie wzmocni naczynia krwionośne w naszym organizmie, dotleni komórki i przyspieszy spalanie nagromadzonego tłuszczu. Z magicznych właściwości studni lodowej zadowolone będą w szczególności kobiety, ponieważ niskie temperatury mają działanie odmładzające, ujędrniają i wygładzają skórę a także redukują cellulit.

Zanim jednak skorzystamy z tego typu urządzenia należy upewnić się, czy stan naszego zdrowia nam na to pozwala. Poza przeziębieniem, grypą oraz gorączką istnieje jeszcze długa lista innych przeciwwskazań do korzystania z kąpieli w studni lodowej, obejmująca m.in. grzybicę, trądzik różowaty, wrzody, nadciśnienie, żylaki, epilepsję, astmę oraz inne choroby płuc, choroby weneryczne oraz niewydolność nerek. Odradza się również korzystanie ze studni kobietom w ciąży i podczas menstruacji. Ze względów bezpieczeństwa należy pamiętać, aby przed kąpielą lodową nie moczyć skóry ani nie smarować jej kremem.