Prysznic na wymiar

prysznic na wymiarCzęsto w trakcie tworzenia koncepcji sauny lub pokoju kąpielowego spotykamy się z życzeniem klienta zaprojektowania kabiny prysznicowej „na wymiar”, spełniającej oczekiwania zarówno pod względem wielkości, kształtu, wykończenia, itd. Preferencje są różne: jedni wolą zwykłe, tradycyjne i funkcjonalne kabiny, inni pragną innowacyjnego designu i wysokich walorów estetycznych. Ponieważ z entuzjazmem podchodzimy do nowych wyzwań, wychodzimy naprzeciw wszystkim oczekiwaniom przyszłych użytkowników naszych projektów i realizacji.

Od dłuższego czasu na rynku europejskim możemy zauważyć spore ukierunkowanie na projekty kabin wykonanych niemal w całości z dużych tafli szklanych. Jest to rozwiązanie niezwykle atrakcyjne oraz wpasowujące się w panujące obecnie w świecie designu trendy. Umożliwia osiągnięcie niepowtarzalnych efektów przy niewielkich nakładach finansowych.

Dany metraż kabiny można zaaranżować na wiele sposobów, przy pomocy różnych materiałów i akcesoriów. Przede wszystkim możemy zdecydować się na szkło przezroczyste lub też szkło barwione w masie czy piaskowane. Ciekawe efekty w połączeniu z odpowiednio dobraną kolorystycznie okładziną ścian i podłogi można uzyskać przy zastosowaniu szkła w odcieniu szarości lub brązu. Drugim ważnym aspektem projektowania kabin prysznicowych jest właściwy dobór brodzika oraz izolacji. Dużą popularnością cieszą się duże płyty gresowe oraz profilowane brodziki wykończone mozaiką antypoślizgową. Przy odpowiednim doświetleniu kabiny oraz w połączeniu ze szkłem i armaturą chromowaną, takie wykończenie daje przepiękny, unikalny efekt. Niezwykle ważny jest jednak wybór wykończenia na posadzkę o wysokich właściwościach antypoślizgowych, gdyż determinuje ona bezpieczeństwo przyszłym użytkownikom.

Spektakularne efekty można osiągnąć również za pomocą odpowiedniego zaaranżowania punktów świetlnych. Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest liniowe oświetlenie LED-owe prowadzone po obrysie kabiny. Całości dopełnia właściwy dobór armatury łazienkowej. Obecnie na rynku można spotkać nie tylko tradycyjne akcesoria łazienkowe, lecz również cechujące się wysoką jakością i estetyką nietypowe urządzenia, np. deszczownice z oświetleniem i dyszami dającymi możliwość stworzenia różnych strumieni wodnych. Firma WANDEX w swoich realizacjach stara się wyprzedzać najnowsze trendy, oferując swoim klientom całą gamę dodatkowych doznań – w postaci kolorów, dźwięków i zapachów.