LEŻAKI DO SAUN

lezak_SPAKorzystanie z sauny, mimo iż jest czynnością bardzo przyjemną i noszącą ze sobą wiele korzyści zdrowotnych, może okazać się nieco forsowne dla organizmu (zobacz jak prawidłowo korzystać z sauny). Dlatego niezwykle ważnym elementem tego typu aktywności powinien być wypoczynek tuż po opuszczeniu sauny.

W budynkach użyteczności publicznej takich jak hotele lub obiekty SPA, przy wszelkich powierzchniach odnowy biologicznej powinny być zaprojektowane specjalne strefy wypoczynku i relaksu. Przy planowaniu łaźni lub sauny domowej również warto zadbać o tego typu rozwiązanie.

Idealnym elementem wyposażenia strefy relaksu są oferowane przez naszą firmę łoża wypoczynkowe. Ergonomicznie zaprojektowane ławy i łoża wyposażone są w system energooszczędnego podgrzewania z termoregulacją, zapewniającą nam wybór optymalnej dla naszego organizmu temperatury. Korzystanie z tego typu leżanki zapobiega nadmiernemu wychłodzeniu ciała po wyjściu z gorącej sauny. Dodatkowym atutem jest możliwość dowolnego wykończenia i aranżacji leżanki – np. mozaiką szklaną, porcelanową lub drewnem, dzięki czemu pasują one do każdego wnętrza.

Zalecany czas odpoczynku po korzystaniu z łaźni i sauny wynosi około 10-20 minut. Więc otul się ręcznikiem, napij wody i połóż wygodnie, rozkoszując się komfortem oraz przyjemnym ciepłem płynącym z łoża wypoczynkowego.