POKÓJ KĄPIELOWY – DOMOWE SPA

pokoj kapielowy natrysk wrazenPokój kąpielowy, domowe SPA, prywatna strefa wellness… to pojęcia coraz częściej używane w odniesieniu do projektów domowych łazienek. Inwestorzy coraz częściej widzą potrzebę posiadania w tym pomieszczeniu czegoś więcej niż akrylowa wanna, kabina prysznicowa, WC i umywalka…

Dlatego też w projektach domów i mieszkań, przestrzenie przeznaczone na łazienki z czasem stają się coraz większe, a w ostatnich latach również ściśle łączą się z innymi pomieszczeniami, np. sypialnią. Ta nowa koncepcja otwartej, dużej przestrzeni „tylko dla mnie”, odciętej od pozostałej powierzchni domu bije rekordy popularności na Zachodzie i staje się również coraz bardziej popularna w naszym kraju. Niemniej jednak, o ile na początku architekci zostawiali przestrzeń sypialni i łazienki zupełnie otwartą i nieodgrodzoną, o tyle od jakiegoś czasu odnotowujemy tendencję do delikatnego oddzielania tych przestrzeni – np. za pomocą tafli szklanych ze szkła piaskowanego lub satyny.

Jakie funkcje należy zaplanować w pokoju kąpielowym? Do wyboru mamy o wiele więcej możliwości niż jeszcze kilkanaście lat temu. pokoj kapielowy sunsky sloneczna lakaOsobom, które chcą stworzyć w domu prawdziwy, prywatny salon odnowy biologicznej proponujemy – obok typowych funkcji łazienkowych: umywalki, WC i bidetu – realizację prawdziwej mini strefy wellness z sauną lub łaźnią parową, wygodnym natryskiem i deszczownicą. Amatorzy długich kąpieli najczęściej decydują się na wygodną, jedno- lub wieloosobową wannę z hydromasażem. Cierpiący na jesienne depresje i spragnieni codziennej dawki światła słonecznego wybiorą słoneczną łąkę – nasłoneczniające lampy SUNSKY delikatnie brązujące ciało i wspaniale pielęgnujące skórę. Jeśli w łazience jest okno, warto wykorzystać tę przestrzeń na zaplanowanie toaletki z lustrem, która umożliwi wykonanie precyzyjnego makijażu i ułatwi ułożenie fryzury. Amatorom mocnych wrażeń oferujemy natomiast kaskady wodne, wylewki Knaffa i wiadra prysznicowe, które zapewnią niezapomniane przeżycia po wyjściu z gorącej kąpieli.

Słoneczna łąka          Sauna domowa          Natrysk wrażeń          Wanny z hydromasażem